WYDANIE ONLINE

Podstawowym zadaniem kodów kreskowych szybka identyfikacja towaru. Do ich tworzenia wcale nie musimy wykorzystywać specjalistycznego oprogramowania. Także w Excelu możemy w prosty sposób zbudować kod paskowy na podstawie numeru EAN-13 (ang. European Article Number – Europejski Kod Towarowy). W tym artykule przeczytasz, jak zaprojektować skoroszyt zawierający przygotowany do druku szablon etykiety z kodem paskowym, w którym będziemy mogli dowolnie dostosowywać kod numeryczny towaru. A to wszystko bez użycia makr Visual Basic.

czytaj więcej »

Typowym zadaniem jest przygotowywanie w edytorze tekstu raportu, który ma zostać wzbogacony o analizy w postaci tabelarycznej lub wykresy. Niestety zestawienia wklejane do dokumentu zwykle mają niepoprawny układ, co zmusza do ich ponownego formatowania. Ponadto, jeśli zdarzyłby się jakiś błąd, to aby go poprawić, konieczny byłby powrót do skoroszytu źródłowego i ponowne przenoszenie tabeli do dokumentu. Okazuje się, że wcale nie musimy tracić na to czasu. Pełne możliwości Excela i Worda wykorzystamy , jeśli nauczymy się wymieniać dane między skoroszytami i dokumentami.

czytaj więcej »

Wykres liniowy najlepiej zobrazuje rozkład danych w dłuższym okresie. Czasami jednak do zaprezentowania są zarówno dane rzeczywiste, jak i prognozowane. Nie mogą być zawarte na jednej linii, ponieważ odbiorca przekazu nie zorientuje się, od którego miejsca rozpoczynają się szacunki. W tym artykule pokazujemy, w jaki sposób podzielić linię na 2 części i wyróżnić je kolorami.

czytaj więcej »

wiper-pixel