WYDANIE ONLINE

Co zrobić, jeśli planujesz, np. wyświetlić okno dialogowe z dwoma polami do wpisywania informacji: loginu i hasła? Innym razem potrzebujesz na przyciskach w oknie dialogowym wyświetlić dowolny tekst, a nie tylko dostępne w poleceniu MsgBox. Nie wszystko da się przedstawić za pomocą wbudowanych okien dialogowych. Natomiast za pomocą formularzy UserForm będziesz mógł utworzyć dowolne okna dialogowe. W tym artykule pokażemy, jak je budować, a także w jaki sposób z nich korzystać. Powiemy także, jak stosować kontrolki i umieszczać je na formularzu UserForm.

czytaj więcej »

Przygotowując wszelkiego rodzaju harmonogramy i prognozy, bardzo często posiłkujemy się wykresami. Najczęściej przedstawiają one przebieg jakiegoś zjawiska w danym okresie. Niekiedy zbudowanie wykresu o odpowiednim układzie może sprawić nie lada kłopot, ponieważ Excel inaczej interpretuje wartości czasu czy daty niż zwykłe liczby. W tym artykule pokażemy kilka sposobów radzenia sobie z trudnościami przy tworzeniu tego typu wykresów.

czytaj więcej »

W tym artykule przedstawiamy narzędzie pozwalające na sporządzenie wizualnych prezentacji danych, które zostało wprowadzone w wersji Excel 2007. Powiemy o grafikach SmartArt, które stanowią powiązane ze sobą kształty znane z poprzednich wersji i umożliwiają szybkie i sprawne tworzenie schematów, diagramów czy nawet list wypunktowanych w skoroszytach Excela.

czytaj więcej »

Wbudowane narzędzia i funkcje Excela pozwalają przeprowadzić różne wyszukiwania: można szukać konkretnej wartości, a także wartości skrajnych (minimum lub maksimum). Jednak co w sytuacji, gdy jeśli potrzebujemy wyszukać wartość najbliższą poszukiwanej?

czytaj więcej »

Mamy skoroszyt Excela zawierający wykaz niepoprawnie sformatowanych numerów NIP. Wszystkie cyfry są umieszczone w jednym ciągu, a każdy wpis w komórce jest poprzedzony apostrofem, np. ‘1112223344. Mimo że komórkom nadajemy format „Specjalne – nr NIP”, to sposób wyświetlania numerów pozostaje bez zmian. Przyczyną jest apostrof na początku numeru. Niestety, komórek jest tak dużo, że ręczne poprawianie nie wchodzi w grę, a polecenie Zamień nie zdaje egzaminu. Jak pozbyć się tych uciążliwych apostrofów?

czytaj więcej »

 Poznaj nasze porady i sztuczki, aby szybciej i efektywniej korzystać z Excela. Dzięki tym trikom szybciej wykonasz swoją pracę. 

czytaj więcej »

 Zobacz, z jakimi typowymi problemami borykają się inni użytkownicy Excela i poznaj nasze praktyczne rozwiązania. 

czytaj więcej »

wiper-pixel