WYDANIE ONLINE

Żeby ułatwić sobie wnioskowanie na podstawie danych liczbowych, najlepiej zwizualizować je na wykresie. Niestety, czasami struktura tabeli źródłowej nie pozwala na szybkie sporządzenie czytelnej prezentacji. Powinieneś wówczas zastosować pewne niestandardowe sposoby dostosowania układu wykresu, np. zmianę struktury danych źródłowych.

czytaj więcej »

Jednym z najbardziej popularnych narzędzi wizualizacji danych jest formatowanie warunkowe. Od wersji Excel 2007 zostało ono rozbudowane o dodatkowe możliwości. Ten artykuł jest w całości poświęcony opisowi możliwości, jakie dają opcje formatowania warunkowego. Na początku pokażemy jak dobierać odpowiednie kryteria formatowania i jak je zmieniać dla podstawowych opcji formatowania warunkowego.

czytaj więcej »

Poprzez kombinowanie ze sobą różnych funkcji w jednej formule będziesz mógł analizować oraz przeszukiwać zestawień wszerz i wzdłuż. W tym artykule pokazujemy, jak to robić. Opisujemy kilka niezwykle uniwersalnych i elastycznych formuł, których możliwości na pewno przydadzą się w praktyce. Wystarczy dostosować odwołania do układu własnych danych, a w kilka chwil otrzymasz wyniki.

czytaj więcej »

Czasem potrzebujesz sprawdzić jedynie, czy, a nie gdzie dana wartość występuje w zestawieniu. Możesz to zrobić za pomocą formuły.

czytaj więcej »

W arkuszu mamy rejestr, w którym oprócz informacji o dostawcy znajduje się godzina dostawy. Bardzo często zdarza się, że transport opóźnia się nawet kilka godzin i planujesz na bieżąco śledzić wszystkie odchylenia od planowanych czasów dostaw. Do tej pory wprowadzaliśmy wszystkie dane ręcznie, a okazuje się, że niepotrzebnie.

czytaj więcej »

 Zobacz, z jakimi typowymi problemami borykają się inni użytkownicy Excela i poznaj nasze praktyczne rozwiązania. 

czytaj więcej »

Poznaj nasze porady i sztuczki, aby szybciej i efektywniej korzystać z Excela. Dzięki tym trikom szybciej wykonasz swoją pracę. 

czytaj więcej »

wiper-pixel