WYDANIE ONLINE

Arkusz kalkulacyjny Excel pozwala przeprowadzić obliczenia nie tylko szybko, ale i bardzo dokładnie. Paradoksalnie właśnie duża dokładność obliczeń może mieć czasem fatalne skutki i być przyczyną błędów w zestawieniach czy różnych innych dokumentach tworzonych w arkuszu kalkulacyjnym. Zdarza się to wówczas, gdy użytkownik programu nie ma odpowiedniej wiedzy na temat sposobu przeprowadzania obliczeń na wartościach zaokrąglanych. W tym haśle przeczytamy, w jaki sposób to poprawnie robić.

czytaj więcej »

Niemal każda analiza wartości liczbowych prowadzi na pewnym etapie pracy do konieczności porównania otrzymanych wyników z wielkościami zadanymi, czyli z celem, do którego należy dążyć. Gdy wizualizujesz dane na wykresach i diagramach, warto więc zatroszczyć się o czytelne przedstawienie wielkości zadanych jako odniesienia do uzyskanych wielkości rzeczywistych.

czytaj więcej »

Sprawne wykonywanie operacji warunkowych oraz znajomość zasad działań logicznych w Excelu to umiejętności wymagane od każdego, co najmniej średniozaawansowanego użytkownika programu. Praktycznie każda bardziej rozbudowana formuła wyszukująca wykorzystuje bowiem różnego rodzaju testy, sprawdzenia założeń czy porównania z wymaganymi kryteriami. Bez znajomości zagadnień logicznych poczujesz się mocno ograniczony w trakcie codziennych zmagań z arkuszem kalkulacyjnym. Gdy zrozumiesz zasadę działań logicznych i operacji warunkowych, Twoja praca w Excelu stanie się łatwiejsza. Zaczniesz stosować nieszablonowe rozwiązania, od podstaw zbudujesz własne wielopiętrowe formuły i stworzysz takie reguły formatowania danych, o których nigdy wcześniej nie mogłeś nawet marzyć.

czytaj więcej »

Jeżeli dane mają nieodpowiedni układ, nie będzie możliwe przeprowadzenie analizy bez ręcznego przenoszenia wartości. To okaże się bardzo pracochłonne, gdy wartości do uporządkowania jest bardzo dużo. Czy musisz w związku z tym korzystać z makra? Funkcja JEŻELI powinna sobie poradzić.

czytaj więcej »

W trakcie przeprowadzania najróżniejszych analiz może zajść potrzeba odszukania bądź wykonania operacji na liczbach nieparzystych. Aby uniknąć męczącego wzrok przeszukiwania arkusza, warto zastosować formułę gdzie rolę nadrzędną pełni funkcja JEŻELI.

czytaj więcej »

 Zobacz, z jakimi typowymi problemami borykają się inni użytkownicy Excela i poznaj nasze praktyczne rozwiązania. 

czytaj więcej »

wiper-pixel