WYDANIE ONLINE

Przygotowując wszelkiego rodzaju harmonogramy i prognozy, bardzo często posiłkujemy się wykresami. Najczęściej przedstawiają one przebieg jakiegoś zjawiska w danym okresie. Niekiedy zbudowanie wykresu o odpowiednim układzie może sprawić nie lada kłopot, ponieważ Excel inaczej interpretuje wartości czasu czy daty niż zwykłe liczby. W tym artykule pokażemy kilka sposobów radzenia sobie z trudnościami przy tworzeniu tego typu wykresów.

czytaj więcej »

Przyjmijmy, że mamy zestawienie obrotów z różnych oddziałów firmy. Planujesz je ze sobą porównać i w czytelny sposób przedstawić minimalne, maksymalne i średnie wartości. Trudno to zrealizować za pomocą najczęściej stosowanych wykresów liniowych, słupkowych czy kołowych. Natomiast wykres giełdowy, który wbrew swojej nazwie nie musi służyć wyłącznie przedstawianiu kursów akcji czy walut, idealnie nadaje się do tego celu.

czytaj więcej »

Ręczne wypisywanie zaświadczeń o zarobkach jest dość żmudnym zajęciem, dlatego pokazujemy, jak przygotować bardzo przydatne narzędzie służące do szybkiego tworzenia dokumentów potwierdzających dochody pracowników. Mają takie narzędzie, kilkoma kliknięciami myszy sporządzimy zaświadczenie o zarobkach danego pracownika.

czytaj więcej »

wiper-pixel