Sprawdzenie występowania dowolnej wartości

Czasem potrzebujesz sprawdzić jedynie, czy, a nie gdzie dana wartość występuje w zestawieniu. Możesz to zrobić za pomocą formuły.

Przeszukiwanie obszernych zestawień dwa razy szybciej

Poprzez kombinowanie ze sobą różnych funkcji w jednej formule będziesz mógł analizować oraz przeszukiwać zestawień wszerz i wzdłuż. W tym artykule pokazujemy, jak to robić. Opisujemy kilka niezwykle uniwersalnych i elastycznych formuł, których możliwości na pewno przydadzą się w praktyce. Wystarczy dostosować odwołania do układu własnych danych, a w kilka chwil otrzymasz wyniki.

Prezentacja danych o niespójnej strukturze

Żeby ułatwić sobie wnioskowanie na podstawie danych liczbowych, najlepiej zwizualizować je na wykresie. Niestety, czasami struktura tabeli źródłowej nie pozwala na szybkie sporządzenie czytelnej prezentacji. Powinieneś wówczas zastosować pewne niestandardowe sposoby dostosowania układu wykresu, np. zmianę struktury danych źródłowych.

Opcje formatowania warunkowego

Jednym z najbardziej popularnych narzędzi wizualizacji danych jest formatowanie warunkowe. Od wersji Excel 2007 zostało ono rozbudowane o dodatkowe możliwości. Ten artykuł jest w całości poświęcony opisowi możliwości, jakie dają opcje formatowania warunkowego. Na początku pokażemy jak dobierać odpowiednie kryteria formatowania i jak je zmieniać dla podstawowych opcji formatowania warunkowego.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

 Zobacz, z jakimi typowymi problemami borykają się inni użytkownicy Excela i poznaj nasze praktyczne rozwiązania. 

AEX217

Nr 10/2019

Najnowsze triki

Poznaj nasze porady i sztuczki, aby szybciej i efektywniej korzystać z Excela. Dzięki tym trikom szybciej wykonasz swoją pracę. 

Hurtowa korekta wartości czasu

W arkuszu mamy rejestr, w którym oprócz informacji o dostawcy znajduje się godzina dostawy. Bardzo często zdarza się, że transport opóźnia się nawet kilka godzin i planujesz na bieżąco śledzić wszystkie odchylenia od planowanych czasów dostaw. Do tej pory wprowadzaliśmy wszystkie dane ręcznie, a okazuje się, że niepotrzebnie.

AEX217