WYDANIE ONLINE

Załóżmy, że co miesiąc prezentujesz wyniki sprzedażowe swojej grupy. Do przygotowania analizy wykorzystujesz roboczy raport zbiorczy zawierający wszystkie transakcje dokonane w minionych okresach. Aby wyświetlić dane konkretnego klienta, np. do porównania, musisz każdorazowo filtrować listę pod względem różnych kryteriów. Po co niepotrzebnie tracić czas na wielokrotne filtrowanie tych samych wartości? Możesz ułatwić sobie zadanie, najpierw pogrupować dane, a następnie zapisać ich układ jako widok niestandardowy. Dzięki temu jednym kliknięciem myszy będziemy mogli odkrywać potrzebne w danej chwili zestawy danych.

czytaj więcej »

W kolejnym artykule na temat tworzenie formularzy w Excelu kontynuujemy omawianie tzw. formantów formularza, czyli interaktywnych elementów, z których składają się formularze. W tej części omawiamy pole listy, pole kombi, pokrętło oraz pasek przewijania. Przy każdym formancie pokazujemy praktyczny przykład jego zastosowania.

czytaj więcej »

Warto posiłkować się wykresami w trakcie przygotowywania wszelkiego rodzaju harmonogramów i prognoz. Najczęściej przedstawiają przebieg jakiegoś zjawiska w danym okresie lub przedziale czasowym. Niekiedy zbudowanie wykresu o odpowiednim układzie może sprawić nie lada kłopot, gdyż Excel w porównaniu do zwykłych liczb inaczej interpretuje wartości czasu czy daty. Kilka przydatnych rozwiązań znajduje się w tym artykule.

czytaj więcej »

Tabele przestawne są świetnym narzędziem do analizy dużych zbiorów danych. Ta funkcja Excela umożliwia tworzenie wizualizacji, przygotowywanie zestawień lub analiz w dowolnym układzie z interesującym użytkownika stopniem szczegółowości. Sprawdza się również jako narzędzie zwiększające wydajność pracy, ponieważ umożliwia automatyczne przygotowanie dowolnej liczby powtarzających się zestawień. W artykule opisujemy krok po kroku wszystkie etapy tworzenia tabeli przestawnej.

czytaj więcej »

Zobacz, z jakimi typowymi problemami borykają się inni użytkownicy Excela i poznaj nasze praktyczne rozwiązania.

czytaj więcej »

 Poznaj nasze porady i sztuczki, aby szybciej i efektywniej korzystać z Excela. Dzięki tym trikom szybciej wykonasz swoją pracę. 

czytaj więcej »

wiper-pixel