WYDANIE ONLINE

 W przykładowej firmie produkcyjnej jest zatrudnionych 10 przedstawicieli handlowych. Plany sprzedażowe przygotowywane są w cyklu tygodniowym, obejmującym 4 tygodnie w przód. Jest to ilościowy plan sprzedaży obejmujący 100 różnych produktów. Zadaniem pracownika jest konsolidacja tychże tygodniowych planów otrzymanych od przedstawicieli. Zadanie jest o tyle uciążliwe, że pliki z planami sprzedażowymi są przesyłane co poniedziałek do godziny 10, a pracownik musi je jak najszybciej skonsolidować i przedstawić wyniki zarówno osobom zarządzającym, jak i planistom produkcji, którzy będą mogli przygotować plany produkcyjne na najbliższy czas. Dlatego też narzędzie, które będzie pokazywało już połączone wyniki, powinno pozwalać na szybkie połączenie danych ze wszystkich otrzymanych plików oraz powinno być elastyczne co do zmian.

czytaj więcej »

 Prezentujemy przydatne triki ułatwiające pracę w Excelu.Każda porada oparta jest o przykład na rzeczywistych danych. Dzięki temu łatwiej zrozumiesz sposób rozwiązania problemu. Prezentowane narzędzia, formuły czy polecenia możesz natychmiast stosować w swoich arkuszach. 

czytaj więcej »

Jedna z definicji data mining mówi, że jest to proces selekcji, eksploracji i modelowania dużych zbiorów danych, który służy odkrywaniu regularności i związków występujących w nich, ale początkowo nieznanych. Jego celem jest uzyskanie wyników użytecznych dla właściciela danych. Odkrywanie wiedzy to złożony proces selekcji i transformacji danych, ich eksploracji, a następnie interpretacji. W tym artykule pokazujemy kilka sposobów, jak wydobywać informacje ze zgromadzonych danych.

czytaj więcej »

W swojej pracy wiele razy zdarza nam się przygotowywać prezentację zawierającą porównanie planu i stopnia jego realizacji. Sposobów przedstawienia tej zależności jest sporo, ale czasami potrzebujemy uwydatnić na wykresie jedynie same różnice pomiędzy tymi zestawami danych. W tym tekście przeczytamy, w jaki sposób wykorzystać do tego celu wykres liniowy. Dowiemy się także:

czytaj więcej »

Jednym z obowiązków każdego pracownika działu kadrowo-płacowego jest wypełnianie zaświadczenia o zarobkach pracowników. Ręczne wpisywanie informacji bywa dość żmudnym zajęciem, dlatego warto je automatyzować. W tym haśle przeczytamy, jak samodzielnie przygotować narzędzie służące do zarządzania zaświadczeniami o dochodach pracowników. Znajdziemy także informacje dotyczące:

czytaj więcej »

wiper-pixel