Finanse jednostek oświatowych i wychowawczych

Finanse jednostek oświatowych i wychowawczych

Dostarczamy rozwiązania w 100% dopasowane do rozliczeń oświaty. W każdym numerze skupiamy się na najbardziej problemowych w danym okresie rozliczeniach. Krok po kroku pokazujemy, jak prawidłowo wykonać aktualne obowiązki. Każdy artykuł oprócz cennych wskazówek eksperta zawiera praktyczne narzędzia jak: schematy księgowań, przykłady wypełnionych wzorów dokumentów.

Instalacje elektryczne w praktyce

Instalacje elektryczne w praktyce

Fachowa pomoc przy projektowaniu, modernizacji i pomiarach instalacji! Publikacja „Instalacje elektryczne w praktyce” zawiera wyselekcjonowane przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych i ich modernizacji, w tym m.in. wybrane zagadnienia Prawa budowlanego, normy PN-HD 60364-6 oraz PN-HD 60364-4-41, wymagania techniczne dla instalacji elektrycznych Nn w świetle ustawy Prawo budowlane.

Inwestycje publiczne

Inwestycje publiczne

"W miesięczniku „Inwestycje publiczne” opisujemy, jak prawidłowo i zgodnie z przepisami przygotować inwestycje, pozyskać środki na realizację oraz jak skutecznie uniknąć pułapek podczas rozliczania. Koncentrując się na kwestiach dotyczących inwestycji w sektorze publicznym, podpowiadamy, jak interpretować niejednoznaczne, problematyczne zapisy ustaw i rozwiązywać bieżące problemy pojawiające się w trakcie prowadzenia prac.

Firma transportowa

Firma transportowa

"Firma Transportowa” To jedyna publikacja, która pomoże Ci bez trudu spełnić wszystkie wymogi i nakazy, jakie nakłada na Ciebie prawo. Poradnik będzie Twoim doradcą i przewodnikiem w organizacji transportu według nowych wytycznych. Na jego łamach najlepsi specjaliści z dziedziny prawa i transportu wyjaśnią Ci przystępnym językiem wszystkie pojawiające się wątpliwości. Co więcej, wskażą najkorzystniejszy dla Twojej firmy sposób postępowania!

Excel w praktyce

Excel w praktyce

Poradnik "Excel w praktyce" to zarówno praktyczne triki ułatwiające szybkie wykonanie zadań w Excelu jak i kompleksowe schematy postępowań krok po kroku pozwalające na sprawne zaadaptowanie nowych rozwiązań. Starannie dobrany zestaw porad, szczegółowe instrukcje krok po kroku i liczne przykłady, sprawią, że praca w Excelu będzie przebiegać szybciej i bez błędów.

Dokumentacja kadrowa

Dokumentacja kadrowa

Poradnik DOKUMENTACJA KADROWA to jedyna publikacja na rynku, która zawiera starannie wybrane informacje, przykłady i sposoby postępowania w zakresie dokumentacji kadrowej przydatne specjalistom ds. kadr. Każdy prezentowany wzór można w wersji elektronicznej pobrać z www.portalkadrowy.pl

Kierowca w firmie

Kierowca w firmie

Miesięcznik „Kierowca w firmie” to magazyn, który da Ci pewność, że prawidłowo prowadzisz dokumentację związaną z zatrudnianiem oraz ewidencją czasu pracy kierowców. Każdy numer to dawka konkretnych porad oraz nowości, dzięki którym możesz uniknąć błędów i uchronić się przed nałożeniem kary ITD.

Aktualności rachunkowości budżetowej

Aktualności rachunkowości budżetowej

Rachunkowość budżetowa - w każdym numerze skupiamy się na najbardziej problemowych w danym okresie rozliczeniach. Krok po kroku pokazujemy, jak prawidłowo wykonać aktualne obowiązki.

Podatki dla małych firm

Podatki dla małych firm

Kontrole w firmie to poradnik w którym znajdziesz przykłady prawdziwych problemów, z którymi spotkali się podatnicy podczas kontroli (z zakresu wszystkich podatków, w tym: VAT, PIT, CIT, akcyzy, cła; a także prawa pracy czy ZUS) oraz rozwiązania proponowane przez ekspertów. Każde rozwiązanie ma realne zastosowanie podczas kontroli.

Nowe Technologie IT w Ochronie Zdrowia

Nowe Technologie IT w Ochronie Zdrowia

Kwartalnik Nowe Technologie IT w Ochronie Zdrowia pierwsza na rynku publikacja dla specjalistów i liderów nowych technologii w medycynie. Zawiera wyselekcjonowaną wiedzę na temat innowacyjnych rozwiązań technologicznych w placówkach medycznych. Opisuje przykłady najciekawszych i zakończonych sukcesem wdrożeń teleinformatycznych i technologicznych, porównania produktów oraz gotowe rozwiązania, które można wdrożyć w krajowych placówkach.

Kwadrans dla dyrektora

Kwadrans dla dyrektora

Serwis „Kwadrans dla Dyrektora Szkoły” dedykowany jest dyrektorom szkół i placówek oświatowych, którzy w krótkiej, przystępnej formie chcą mieć dostęp do bieżących informacji z zakresu prawa oświatowego. Ten jedyny na rynku elektroniczny biuletyn dla kadry zarządzającej placówkami oświatowymi raz w tygodniu trafia na skrzynkę mailową Czytelnika, aby wspierać go w codziennej pracy i dostarczać gotowych rozwiązań prawnych

Koszty Podatkowe w praktyce

Koszty Podatkowe w praktyce

Gotowe rozwiązania w rozliczaniach kosztów w firmie z punktu widzenia podatków pochodowych, VAT i ustawy o rachunkowości. Koszty Podatkowe w praktyce to dostęp do gotowych rozwiązań rzeczywistych problemów podatkowych, z jakimi borykają się osoby prowadzące księgowość. Praktyczne porady opisują, jak postępować w określonych przypadkach i poprawnie kwalifikować wydatki jako koszty uzyskania przychodu.

Rachunkowość i podatki

Rachunkowość i podatki

Rachunkowość i Podatki dla praktyków to omówienia z zakresu:rachunkowości,podatków,orzecznictwa i rozliczeń z podziałem na branże. Każdy komentarz i artykuł uzupełniony zestawieniem liczbowym, interpretacją lub gotowym schematem księgowania - wszystko zaprezentowane w praktyczny sposób.

Przegląd Płacowo-Kadrowy

Przegląd Płacowo-Kadrowy

Biuletyn "Przegląd Płacowo – Kadrowy" to jedyna publikacja na rynku, która zawiera starannie dobrane przykłady z zakresu prawa pracy pokazujące na konkretnych przykładach jak krok po kroku rozliczyć pracownika.

Finanse Sektora Publicznego

Finanse Sektora Publicznego

Dostarczamy rozwiązania w 100% dopasowane do specyfiki sektora publicznego. Pokazujemy, jak wywiązać się z aktualnych w danym okresie obowiązków służbowych. Każdy komentarz eksperta zawiera praktyczne przykłady, schematy księgowań, wzory dokumentów – gotowe do zastosowania w jednostce.

Telefon

  • 22 518 29 29
  • Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 17:00

Dane kontaktowe

  • Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
  • ul. Łotewska 9a
  • 03-918 Warszawa